Atis Rīsmanis "Druva" 28.05.04

Cēsinieki pasaules čempionātā

Šveicē risinājās pasaules čempionāts florbolā. Latvijas izlase tajā ieņēma līdz šim visaugstāko vietu - sesto. Latvijas izlases panākuma kaldinātāju vidū bija arī 4 SK Cēsis/Lekrings spēlētāji - vārtsargs Guntis Bundzenieks, aizsargs Mārtiņš Jarohovičs un uzbrucēji Ingus Laiviņš un Andris Malkavs.

Ingus, kurš tāpat kā 'Lekringā', arī izlasē ir komandas kapteinis, iekļāvās Rubenes maiņā. Čempionātā guva trīs vārtus un atdeva vienu rezultātīvu piespēli. Divus no vārtiem Ingus guva vienīgajā uzvarētājā spēlē pret Dāniju un tika atzīts arī par šīs spēles labāko spēlētāju. Mārtiņa un Andra kontā pa vienai rezultatīvai piespēlei. Guntis Latvijas izlases vārtos stājās 2 spēlēs. Pirmoreiz spēlē pret somiem, sākot no otrā perioda, bet otrreiz spēlē par 5. vietu pret Norvēģiju. Ja spēlē pret somiem bija grūti ko glābt, tad mačā ar norvēģiem Guntis darbojās lieliski.

Latvijas izlase 5 spēlēs 4 reizes zaudēja un izcīnīja tikai 1 uzvaru. Pirmajā spēlē ar Šveici Latvija gandrīz radīja sensāciju - tikai ar 3:4 zaudēja mājiniekiem šveiciešiem. Paši čempionātā dalībnieki stāsta, ka tika izvēlēta pareizā taktika, lielisks vārtos bija FK Rīgas vārtsargs Andis Blinds un spēles beigās tieši šveiciešiem paveicās, jo Latvijas komanda nerealizēja vairākas lieliskas iespējas, bet Šveice savus uzvaras vārtus guva pēc izcili veiksmīga sitiena no gaisa.

Otrajā spēlē pret somiem - 2:14. Somija (un arī Zviedrija) nav tā, ko pagaidām objektīvi Latvija var uzvarēt. Lai gan šoreiz spēles sākumā somi respektēja mūsu komandu un spēlēja neierasti - no aizsardzības. Un kas zin, kā viss varēja pavērsties, bet ... spēles sākumā tiesneši neatzina 2(!) Latvijas vārtu guvumus. Somiem fantastiska bija triecienmaiņa, kas spēlē pret Latviju guva 13 no 14 vārtiem.

Trešajā spēlē zaudējums 3:4 Krievijai. Iespējams, ka mazliet netika novērtēts pretinieks. Spēles pirmajā pusē daudz izdevības palika neizmantotas. Bet galvenais, ka pietrūka spēka - pēc intensīviem treniņiem un trīs spēlēm bija tāda kā bedre, un sevišķi beigās izpaudās krievu fiziskais pārspēks.

Pirms ceturtās spēles ar Dāniju bija skaidrs, ja Latvija uzvarēs ar 2 vārtu starpību, tā apakšgrupā ierindosies trešajā vietā, kas nodrošinās iekļūšanu labāko sešniekā. Kritisks brīdis bija trešā perioda sākumā, kad spēlējot vairākumā, tika ielaisti vārti un rezultāts kļuva 3:3. Par laimi, pēc šī krīzes brīem pirmajiem izdevās gūt vārtus un spēli pabeigt pat ar lielāku pārsvaru nekā vajadzēja 7:3.

Spēle par 5.vietu ar norvēģiem bija līdzīga, un uzvarēt varēja tas, kas iemeta vairāk. Šoreiz ar 6:4 triumfēja norvēģi. Viņiem tā bija ceturtā 5. vieta piecos pasaules čempionātos. Latvija savukārt beidzot pacēlusies no 7. vietas, ar cerībām raugās nākotnē.

Nākamajā čempionātā stādīt mērķi izlasei iekļūt četriniekā, iespējams, būtu pāragri, bet līdzīgās spēles ar Šveici un Norvēģiju pierāda, ka vairs neesam tālu no florbola virsotnes.