Jānis Gabrāns, teksts un foto

Sākusies jaunā florbola sezona

Florbols gūst arvien lielāku popularitāti arī Latvijā un Cēsu rajonā. Šajā sezonā mūsu rajona komandas būs pārstāvētas visās Latvijas čempionāta līgās.

“SK Cēsis/ Lekrings” sāk pirmie

Aizvadītās nedēļas nogalē sākās Latvijas 12.čempionāts florbolā augstākajā līgā. Pirmo spēli cēsnieki aizvadīja savā laukumā pret “Latvijas Avīzes” komandu. Šajā sezonā trenera amatu uzņēmies pildīt ilggadējais komandas spēlētājs Atis Rīsmanis.

“Nebija citas iespējas, kādam šis pienākums bija jāuzņemas, jo bez trenera, kurš spēli vēro no malas, ir grūti. Latvijā ir florbola treneru trūkums, tāpēc nācās izvēlēties no pašu vidus. Protams, vēl sevi īsti nejūtu šajā amatā, un spēles laikā pārāk aizraujos. Laikam vajadzīgs laiks. Pirms spēles kopīgi ar Arti Malkavu pārspriedām taktiku un dažādus risinājumus. Domāju, ka kopīgiem spēkiem galā tiksim,” saka A. Rīsmanis.

Pirmajā spēlē Cēsu komandai nācās iztikt bez četriem pamatsastāva spēlētājiem. Renārs Bērziņš, Mārtiņš Jarohovičs, Jānis Freivalds vēl nav atgriezušies no ārzemēm, bet Ingus Laiviņš ļoti iespējams šajā sezonā komandai nepalīdzēs. Nākamajā spēlē viņš solījis iziet laukumā, bet pēc tam dosies spēlēt kādā ārzemju klubā. Toties “Lekringa” rindas papildinājuši četri jaunie spēlētāji: Normunds Vorobjovs, Ivars Rancāns, Andris Rodionovs un Ivo Majaušķis, kuri pērn spēlēja “Lekrings-5” sastāvā. Šī ir viņu pirmā sezona augstākajā līgā.

Iepriekšējā sezonā savā laukumā “Lekrings” pārspēja “Lauku Avīzi” 13:7, bet izbraukumā spēlēja 6:6. Šoreiz laukumā bija jūtams viesu pārsvars, kuru rindas šogad papildinājuši pieci spēcīgi spēlētāji, tostarp Latvijas izlases pirmais vārtu vīrs Andis Blinds. Tomēr cēsnieki turējās godam. Pēc pirmās trešdaļas 0:0, pēc otrās tikai 0:1. Trešajā trešdaļā “Lekrings” gruva trīs vārtus, panākot 3:1 savā labā. Diemžēl, jau pēc dažām sekundēm zaudēti vieni vārti un spēles izskaņā viesi panāca neizšķirtu 3:3. Veiksme bija tik tuvu, taču tā novērsās pagarinājumā, kad jau pirmajā minūtē strīdīgā situācijā tiesnesis ieskaitīja vārtu guvumu “Latvijas avīzes” komandai.

“Ļoti strīdīga situācija, jo neviens neredzēja, ka bumbiņa pabijusi vārtos. Ko lai dara, tiesneša lēmums ir neapstrīdams. Tomēr neskumstu par zaudējumu, jo pierādījās, ka varam spēlēt līdzvērtīgi pret spēcīgāku pretinieku pat bez vadošajiem spēlētājiem. Šogad lielāku uzsvaru esam likuši uz fizisko sagatavotību, un reizi nedēļā ir treniņš pie vieglatlētikas trenera Elmāra Ozola. Tas svarīgi arī tāpēc, ka ceram no jaunā gada tikt pie lielā laukuma jaunajā sporta kompleksā. Tur nepieciešama lielāka izturības deva. Lielais laukums vajadzīgs arī tādēļ, ka izslēgšanas spēles notiek tikai uz tādiem. Varbūt tieši tas pērn bija viens no iemesliem, kāpēc sezona noslēdzās sliktāk, nekā bija cerēts,” saka A. Rīsmanis.

Šogad augstākajā līgā spēlē deviņas komandas: “Ķekava”, “Rubene”, “FK Rīga”, “Bauskas Klēts”, “Latvijas Avīze”, “Kurši”, “Valmiera”, “Talsi” un “SK Cēsis. Lekrings”. Komandas regulārajā čempionātā aizvadīs trīs riņķu spēles. Izslēgšanas turnīram kvalificēsies pirmās sešas vienības. Ceturtdaļfinālā 3. vietas ieguvēja tiksies ar 6.komandu, bet 4.spēlēs ar 5. Uzvarētāji pusfinālā tiksies ar divām regulārā čempionāta spēcīgākajām komandām. Par cēsnieku vietu sešniekā varam būt droši, un kā mierīgi saka treneris:”Gan jau būs labi.”

Cēsu komanda ieguvusi arī jaunus sponsorus: “Tigra Hotel” un “Cel Tik”. Komandu joprojām atbalsta Cēsu dome un palīdzību solījis arī “Cēsu alus”.

Nākamā spēle cēsniekiem šajā nedēļas nogalē pret “Bauskas Klēti”. Līdzšinējā statistika nav “Lekringam” labvēlīga. Bez tam, spēles Bauskā allaž bijušas saspringtas, dažādiem ekscesiem bagātas.

Savās mājās “Lekringu” redzēsim pēc nedēļas, kad Cēsu sporta namā 2.oktobrī plkst. 19 viņi spēlēs ar “Kuršiem”. Jāatzīmē, ka pirmajā kārtā “Kurši” noslēpēja neizšķirti 8:8 ar “Rubeni”.

“Pāgaujas” florbolisti sezonai gatavi

Latvijas florbola čempionāta 1. līgā arī šogad spēlēs “Pārgaujas” pieaugušo komanda. Stalbes florbolisti, gatavojoties sezonai, vasaras periodā bez atpūtas un fiziskajiem treniņiem no plašā turnīra piedāvājuma klāsta izvēlējās divus pašmāju turnīrus – “Kocēnu kauss” un “Rīga Open”, kā arī lielāko Eiropas turnīru “Czech Open”.

Jau pirmajā turnīrā Kocēnos izdevās sasniegt līdz šim labāko rezultātu, izcīnot 3. vietu. Lai arī komanda nebija pašā optimālākajā sastāvā, jo jaunieši šajā turnīrā startēja Latvijas U – 19 izlases rindās, apakšgrupā piedzīvots tikai viens zaudējums. Play-off pirmajā kārtā pretī stājās Igaunijas čempionvienība Jogevas “Tahe”, kam “Pārgauja” vienmēr bijusi viena no neērtākajiem Latvijas pretiniekiem. Arī šoreiz saistošā spēlē ar 7:3 pārāka izrādījās “Pārgauja”. Nākošajā kārtā Stalbes komanda pārspēja “Siguldu” 4:2, taču pusfinālā nespēja pieveikt labi nokomplektēto Rubenes komandu. Zaudējums 1:4, taču spēlē par trešo vietu izdevās pieveikt Cēsu “Lekringu” ar 4:1, un iegūt godalgoto 3. vietu 18 komandu konkurencē.

Tūlīt pēc šī turnīra komanda devās uz Prāgu, lai debitētu Eiropa lielākajā turnīrā “CZECH OPEN”. Lai arī mērķis komandai bija pieticīgs – cienīgi nostartēt apakšgrupā un izcīnīt vismaz kādu punktu, reālā dzīvē rezultāti izrādījās krietni labāki. Stalbes florbolisti izcīnīja divas uzvaras, vienu spēli noslēdza neizšķirti un piedzīvoja vienu zaudējumu, kas ļāva grupā izcīnīt otro vietu un turpināt cīņas play-off izslēgšanas spēlēs. Pirmās spēles pamatlaiks noslēdzās neizšķirti 3:3, bet pēcspēles bullīšos veiksme nebija “Pārgaujas” sabiedrotā un nācās zaudēt vienai no Čehijas komandām 3:4. Čehijā iegūta laba pieredze, kā arī iespēja atpūsties un noskatīties labāko Eiropas klubu komandu sniegumu.

“Rūga Open” turnīrā komanda nolēma startēt Elites grupā. Loģiski, ka šādā konkurencē rezultāti bija pieticīgāki. Lai arī apakšgrupā izdevās uzvarēt pagājušās sezonas augstākās līgas komandas “Irlavu” 2:1 un Liepājas “Kurši” 6:3, no Somijas komandām saņemts pamatīgs pēriens, attiecīgi 0:5 pret “Kotka” un 2:9 pret “Fosu”.

Šie turnīri ļāva labāk sagatavoties jaunajai sezonai. Šogad florbola čempionāta 1. līgas spēles notiks četros apļos, kuros noskaidrosies pirmo divu vietu īpašnieki, kas līdz divām uzvarām ar augstākās līgas septīto un astoto vietu īpašniekiem izspēlēs tiesības nākošajā sezonā spēlēt augstākajā līgā. Šosezon 1. līgā bez Stalbes “Pārgaujas” spēlēs “Irlava”, “Triāls” (Lielvārde), “Bauska – 2”, “Ķekava – 2”, “RTU” un Siguldas “Latgranula”. Kā atzīst “Pārgaujas” pārstāvis Ilvars Ābols, spēku samērs komandām ir tik līdzīgs, ka grūti prognozēt līgas favorītus.

“Kalendārs ir ļoti saspringts un spēles bieži notiks gan sestdienās gan svētdienās. Daudz izšķirs tas, kādā sportiskajā formā komandas būs tieši čempionāta noslēgumā, kad aiz muguras būs garās sezonas lielākā daļa,” saka I. Ābols.

Kā jauninājums šajā sezonā visās līgās ir pēc neizšķirta spēles iznākuma izspēlējamais piecu minūšu pagarinājums līdz “zelta vārtiem”, kad arī zaudētājs tabulā ierakstīs 1 punktu.

Salīdzinot ar pagājušo sezonu, komandas sastāvs nav īpaši mainījies. Komandas pieteikumā iekļauti pāris jaunie spēlētāji, bet veselības dēļ komandā nebūs pāris pieredzējušo spēlētāju, tādējādi komanda kļuvusi gados jaunāka. Komandā šosezon pieteikti spēlētāji: Andris Erenbots, Muntis Mednis, Sandis Jānelsiņš, Gatis Gailis, Aivis Ādminis, Jānis Freibergs, Juris Lapsiņš, Rolands Jānelsiņš, Kristaps Jēkabsons, Artūrs Šulcs, Ilvars Balodis, Lauris Ābols, Jānis Plūme, Ģirts Smelters, vārtsargi -Ģirts Priedītis, Didzis Stūris.

“Pārgaujas” pieaugušo komandu šosezon atbalsta Stalbes, Raiskuma, Straupes pagasta padomes, PKS “Straupe”, SIA “Tapeks” SIA “Virāža”, Z/S “Kalnmuiža”, laba sadarbība ir ar SIA “Loka”. Ceram, ka arī šosezon mūs atbalstīs Rajona padome. Komanda ir iepriecināta, ka lielu un ilglaicīgu sadarbību piedāvā SIA “Logu pasaule”.

Komandas atbalstītāji un līdzjutēji laipni gaidīti uz pirmo spēli jau rīt Stalbē plkst. 17:00, kad tiksimies ar komandu “Irlava”.