Vai būs bronza?

Atis Rīsmanis

Par spīti cerīgajiem plāniem atkal izcīnīt Latvijas čempionāta zeltu, “SK Cēsis/Lekrings” florbolistiem jāsamierinās ar spēli par 3. vietu. Pusfinālā “Lekringam” nebija pa spēkam pārvarēt Ķekavas barjeru.
Pamatojoties uz Latvijas florbola savienības nospraustajiem mērķiem iespējami labāk sagatavoties vīriešu pasaules čempionātam, pusfināla spēles tika aizvadītas uz standarta (20 x 40 metru) laukuma. Cēsīs pagaidām tāda nav, līdz ar to par komandas mājvietu uz vienu spēli kļuva Limbažu sporta halle, kuras sintētiskā seguma grīda izrādījās lieliski piemērota florbolam.
Pirmo pusfināla spēli cēsnieki sa-gaidīja kaujinieciskā noskaņojumā, ierindā bija atgriezies arī komandas līderis Jānis Freivalds, bet diemžēl jau desmitajā minūtē Jānis neveiksmīgi paslīdēja un halli atstāja ātrās palīdzības ratiņos. Par spīti tam pirmo periodu cēsnieki aizvadīja lieliski, ne tikai nosargājot savus vārtus, bet arī izvirzoties vadībā. Precīzs bija Artis Malkavs. Rezultāts varēja dubultoties, diemžēl perioda pēdējā minūtē netika realizēts uz ķekaviešu vārtiem piespriestais soda metiens.
Otrā perioda sākumā nekas neliecināja, ka spēles raksturs varētu mainīties. Taču, dodot atpūsties pamatsastāva spēlētājiem, spēles pavediens tika pazaudēts, un to atgūt neizdevās. Turpinājumā vārtus guva tikai “Ķekavas” spēlētāji, un spēle beidzās 3:1 viņu labā.
Otro spēli no rezervistu soliņa bija spiests vērot ne tikai Jānis Freivalds, bet arī Atis Rīsmanis un Roberts Krūmiņš, kuri savainojumu guva pirmās spēles divās pēdējās trešdaļās. Tas ievērojami samazināja iespējas variēt ar sastāvu, bet vairoja cīņas sparu spēlējošajiem. Jāsaka, ka apņēmības komandai netrūka, bet precizitātes uzbrukuma noslēgumos un veiksmes gan.
Spēle sākās ļoti neveiksmīgi, jau pirmajā minūtē cēsnieki palika mazākumā un zaudēja vārtus - 0:1. Spēles turpinājumā “Lekrings” vairākkārt nokļuva vairākumā, bet izšķirīgajos brīžos bumbiņa lidoja visur citur, tikai ne vārtos.
Tikai spēles 48. minūtē, kad bija zaudēti jau četri vārti, Kasparam Zaulam izdevās samazināt vārtu starpību 1:4. Cēsnieki palielināja apgriezienus, diemžēl glābt situāciju neizdevās. Tagad jācenšas paņemt vēl pēdējais brīvais medaļu komplekts – bronza.
Par spīti tam, ka noskaņojums pēc zaudējumiem pusfinālā nav tas labākais, ka svētdienas spēlē nepiedalīsies divi pamatsastāva spēlētāji, komanda spēlei par bronzas medaļām gatavojas ar vislielāko atbildības sajūtu un ir gatava cīnīties par uzvaru.
Spēle par trešo vietu ar “FK Rīga” notiks svētdien, 18. aprīlī, plkst. 10 Rīgas sporta manēžā.