Mārtiņš Jarohovičs

ĻOTI VAJADZĪGA UZVARA

Sestdienas vakarā Cēsīs tikai aizvadīta kārtējā Latvijas florbola čempionāta spēle starp ‘Lekrings’ un ‘Ķekavas’ komandām. Abu komandu šī gada pirmajā spēlē pārāki izrādījās ķekavnieki ar rezultātu 7 pret 6. Minētā spēlē bija daudz rupjību, cēsiniekiem tas izpaudās ar Mārtiņa Rajecka pusotra mēneša nespēlēšanu (varbūt) kā iemesls - smadzeņu satricinājums. Šoreiz nevajadzīgi incidenti nebija.

Mājinieku komanda kārtējo reizi nebija pilnā sastāvā. Spēli uzsāka 11 laukuma spēlētāji.

Spēlē arī piedalījās ‘Lekringa’ “punktu mašīna” Jānis Freivalds, kuram nesen tika veikta meniska operācija (šonedēļ būs otra operācija – krustenisko saišu). Viesi bija ieradušies arī tikai ar 11 spēlētājiem. Pārsteidza tas, ka “Ķekavai” vārtus sargāja Māris Ronis, nevis Raivo Rosts.

Uzsākot spēli abas komandas spēlēja piesardzīgi. ‘Lekringa’ komandai bija iemesls spēli uzsākt lēni, jo no pamata aizsardzības spēlētājiem spēlēja tikai divi. Arī pārējiem spēlētājiem ir dažādi savainojumi, taču vēlēties uzvarēt bija visiem – arī Cēsu līdzjutējiem. Jau 4. minūtē no vārtu priekšas precīzs bija Jānis Freivalds (Artis Malkavs). Nākamajās minūtēs mājinieku komandā radās problēmas aizsardzībā – bija vairāki brīvi metieni uz ‘Lekringa’ vārtiem. Vienu no tiem realizēja Oskars Stepiņš, gūstot vārtus no laukuma stūra. Līdz trešdaļas beigām komandas neizveidoja bīstamus momentus un pēc 20 minūtēm rezultāts bija 1 pret 1.

Otrais periods uzsākās ar viesu pārsvaru un vārtus guva Kaspars Romānovs. Mīnuss viens ‘Lekringam’. ‘Ķekavai’ vēl bija izdevības gūt vārtus, taču vārtos Guntis Bundzenieks neļāva viesiem pārsvaru palielināt. Metienu attiecība 11 – 5, par labu viesiem.

Ieskatoties statistikā, pēdējās septiņās (!) spēlēs ‘Lekrings’ pēdējo trešdaļu bija zaudējusi pretiniekiem. Tas cerības neviesa. 43. minūtē otrie vārti Jānim Freivaldam (Renārs Bērziņš) un 2:2. Turpinājumā fiziskais nogurums bija par pamatu kļūdām un pārkāpumiem. Vairākumu nerealizēja ‘Ķekava’, taču cēsinieki izmantoja spēli vairākumā. Ar tālu metienu vārtus guva Artis Malkavs (Jānis Freivalds). Uz tablo 3:2, un vēl tikai 12 minūtes līdz spēles beigām. Nepagāja ne divas minūtes, kad kļūdījās ‘Lekringa’ spēlētājs Mārtiņš Bulmeisters . No trim metriem tukšos vārtos bumbu raidīja ķekavnieks Jānis Jansons. Desmit minūtes līdz beigām neizšķirts. 52. minūtē – rezultāts - 3 pret 4, Lekrings jau nonāca zaudētājos. Ātru izspēli veica viesi, Dailis Skudrītis meta precīzi. Tajā brīdi zālē bija klusums. Četru minūšu laikā zaudēti divi vārti. Kaut tikai vienu vārtu starpība par labu viesiem, sajūtas nebija patīkamas. Bet ‘Lekringam’ ir spēlētājs ar 15. numuru – Jānis Freivalds, kuram šāds pavērsiens piedod vēl lielāku sparu cīnīties par uzvaru. Ar sāpošu kāju, cīņa par katru bumbu, vēlēšanās uzvarēt. Kārtējā epizodē viņš cīņā ieguva bumbiņu, lieliska piespēle Jānim Platacim, kurš guva skaistus vārtus. Emocionāls pacēlums trīs minūtes līdz beigām. Nospēlējot neizšķirti pamatlaikā spēlētāji zināja katra komanda iegūs vienu punktu. Līdz spēles beigām komandas spēlēja aktīvi, taču vārtus neguva. Pēc 60 minūtēm ‘Lekrings’ ir nopelnījis svarīgu punktu regulārā čempionāta kopvērtējumā.

Divu minūšu pārtraukums un papildlaiks 5 minūtes. Sezonas pirmajā spēle mājinieki tieši pagarinājumā zaudēja, neviens nevēlējās, lai tas notiktu arī šoreiz. Pagāja tikai 11 sekundes, kad kļūdījās ķekavnieki. Atspēlējot bumbiņu, vārtsargam Dailis Skudrītis pacentās – Māris Ronis nespēja to tvert un bumba vārtos. ‘Lekringam’ uzvara, vārtus ieskaitīja Artim Malkavam. Uzvara spēlējot savās mājās, uzvara papildlaikā un divi punkti tabulā.

Spēlētāji, skatītāji, atbalstītāji, visi tomēr tic, ka ‘Lekrings’ var uzvarēt. Cēsu komanda bija zaudējusi piecas spēles pēc kārtas, trīs no tām ar vienu vārtu starpību (‘Ķekava’, ‘Bauska’, ‘Kurši’). Likumsakarība – Mārtiņš Rajeckis traumas dēļ nespēlēja, cēsinieki zaudēja piecus mačus. Tagad viņš ir atgriezies, spēlējis trīs spēles – ‘Lekringam’ trīs uzvaras. Arī Jāņa Freivalda ieguldījumu spēle nevar nenovērtēt. No 4 gūtiem vārtiem viņam divi vārti un divas piespēles. Bez komentāriem.

Nākošā spēle ‘Lekringam’ būs šosestdien, 18. decembrī, pret ‘Rubeni’ izbraukumā. Aicināti uz spēli ir visi Cēsu komandas atbalstītāji, jo kaimiņu spēles vienmēr ir bijušas saistošas un interesantas!!!