Jānis Matulis 10.03.04 'Latvijas Avīze'

Superspēle Cēsīs

5. marta laikraksta ''Druva'' pirmo lapu rotā Cēsu "Lekringa'' florbola komandas bilde — cēsnieki viņus atzinuši par 2003. gada ''Gada sportistu''. Apsteigts pasaules čempions Kaspars Stupelis, vicečempions Kristers Serģis, daudzsološais biatlonists Edgars Piksons.

— Ir patīkami, ka mūsu sporta veids guvis šādu atzinību. Tas tikai veicinās mūsu attīstību, piesaistīs florbolam vairāk bērnu un jauniešu. Prieks, ka aiz mums palika gan pasaules čempions Stupelis, gan vicečempions Serģis, — pēc balvu saņemšanas atzinis ''Lekringa'' kapteinis un spēlējošais treneris Artis Malkavs. — Pēc mēneša sāksies izslēgšanas spēles. Pagaidām savu varēšanu varam parādīt tikai par 50 procentiem, tas nedaudz satrauc, bet ceru, ka viss būs labi.

Uz šāda emocionāla pacēluma Cēsis sagaidīja savus sīvākos konkurentus no Kocēnu pagasta — rubeniešus, kas turnīra tabulā bija iekārtojušies pirmajā vietā. Kaut arī viesu treneris Jānis Dainis solīja, ka būšot 150 fani no Rubenes, zālē nebija jūtams viesu balsu pārsvars. Ceļot šo sporta zāli (it kā par 510 000 latu!), cēsnieki pieļāvuši vismaz divas kļūdas — vietējā mēroga nacionālajam sporta veidam tā ir stipri par šauru, turklāt skatītāju ieeja un izeja spēles laikā no tās ir neiespējama... Un durvis zālei ir tikai vienas. Kā evakuēties, nedod Dievs, ugunsgrēka laikā?

Spēle? Manuprāt, gana laba, jo pēc 2:0 un 3:1 viesi prata rezultātu izlīdzināt, bet mājinieki bija noskaņoti uz Cēsu domes atzinības viļņa un, esot ierindā visiem labākajiem spēkiem, pēc kapteiņa Ingus Laiviņa piespēles Andris Malkavs aizsarga aizsegā atrod spraugu Artūra Vilkaiša vārtos. No malas izskatījās, ka cēsnieki spēlē ar galvu, bet rubenieši tikai bēdājas par uzbrukuma līdera Ivara Jēkabsona iztrūkumu (trauma). Pārsteidza, ka trešo trešdaļu blakus trenerim Ainaram Ozolam uz rezervistu soliņa treniņtērpā iesāka Artis Malkavs. Kara viltība?

— Nē, šī bija tā reize, kad ierosināju Ainaram, ka man jāpaliek malā, jāatvelk uz desmit minūtēm elpa, — skaidro Artis Malkavs. — Nebija spēka... Metienu attiecība 39:21 izsaka visu, turklāt rubenieši savus trīs vārtus iemeta pēc mūsu diezgan muļķīgām kļūdām. Ko gribam dabūt pretī superfinālā? Skaidrs, ka rubeniešus, mums ar viņiem ir viegli spēlēt.

— Kāpēc zaudējam? Tāpēc, ka nebija Ivara Jēkabsona, — stāsta Jānis Dainis. — Sākās tas pats, kas oktobrī, kad traumu dabūja Jānis Alps. Kas nu būs? Kā spēlēsim? Līdz 10. minūtei Ivaru aizstāja Jānis Belasovs, bet vajadzēja vēlreiz pārkārtoties, jo arī Jānis dabūja traumu un tūdaļ lekringieši arī iesita savus pirmos vārtus. Bet kopumā cēsnieki bija labāki, un mūs vairākas reizes glāba arī Vilks.

Rubenes 4:5 zaudējums un ķekavnieku 4:3 minimālā uzvara pār ''Lauku Avīzi'' tabulas pirmajā rindiņā iecēlušas valsts čempionus no Ķekavas. Cīņā par pēdējo vietu pusfinālā vēl ir varianti, taču, lai viens no tiem īstenotos, ''Lauku Avīzei'' svētdien jāuzvar FK ''Rīga'' vai otrādi. Sieviešu finālkvartetā nedēļas beigās principiālais ''Rīgas lauvu/LSPA'' mačs ar ''Lauku Avīzi''.