Krišjānis Kļaviņš 31.03.04

Nekas nav zaudēts!

Lai arī “SK Cēsis/Lekrings” florbolistiem neizdevās izcīnīt regulārajā čempionātā ne pirmo, ne otro vietu, cerības uzvarēt Latvijas čempionātā nav zaudētas. Jau šosestdien pirmajā pusfināla sērijas līdz divām spēlēm pirmajā mačā “SK Cēsis/Lekrings” Limbažos uzņems “Ķekavu”, tātad pagājušās sezonas fināla atkārtojums.

Cerības izplēnēja jau sestdien

Cēsiniekiem, dodoties uz pirmo no divām izšķirošajām regulārā čempionāta spēlēm Rīgā pret FK “Rīgu”, bija tikai viena doma – uzvarēt, jo tikai tādā gadījumā “Lekrings” vēl varēja turpināt cīņu par pirmo vietu pirms izslēgšanas spēlēm.

Spēles pirmās minūtes risinājās līdzīgi, tomēr tad spēle pārvērtās par sezonas lielāko murgu – 0:3 pēc pirmās trešdaļas, 0:4 jau otrās trešdaļas 21. sekundē. Tomēr tad beidzot “Lekrings” pamodās… Sandis Pokkers ar izcilu tālmetienu no vairāk kā desmit metriem ietrieca bumbiņu Blinda vārtos tieši zem pārliktņa, pagāja tikai minūte un Artis Malkavs panāca jau 2:4. Tad tiesneši acīgi pamanīja rīdzinieku noteikumu pārkāpumus un atstāja mājiniekus trijatā un – vairs tikai 3:4 pēc Mārtiņa Jarohoviča gūtajiem vārtiem. Otrās trešdaļas beigās rīdzinieki atjaunoja divu vārtu pārsvaru, tomēr “Lekrings” jau bija sajutis cīņas garšu…

Trešās trešdaļas pirmās desmit minūtes kļuva par “Lekringa” benefici – trīs vārti pēc kārtas un no 0:4 cēsinieki izvirzījās vadībā jau ar 6:5! Tomēr tas, kā vēlāk izrādījās, bija tikai īslaicīgs sapnis… Pie rezultāta 4:5 “Lekringa” spēlētājs Kaspars Zauls izdarīja to, ko nedrīkstēja atļauties – atbildēja Gata Lūša rupjībai un iesita pretiniekam ar nūju pa vēderu. Tas bija izšķirošs pārkāpums, kas pārvērtās piecu minūšu noraidījumā un sarkanajā kartītē. Cīņas 55.minūtē FK “Rīga”, gūstot divus vārtus skaitliskajā vairākumā, panāca 7:6 savā labā uz izšķīra cīņas likteni. Lai kā arī “Lekrings” centās, vārtus gūt neizdevās. Pēc šīs neveiksmes cēsinieki zaudēja ne tikai iespējas uzvarēt regulārajā čempionātā, bet pat ierindoties otrajā vietā, jo “Ķekava” ar 7:5 uzvarēja “Bauskas Klēti”. Svētdienas spēlei “Bauskas Klēts” – “Lekrings” nebija nekādas nozīmes, jo abām komandām punktus vairs nevajadzēja, cīņa noslēdzās neizšķirti – 3:3. “SK Cēsis/Lekrings” regulārajā čempionāta ierindojās otrajā.

Jālauž tradīcijas un “Ķekava”

Lai arī pašlaik “Lekrings” nav psiholoģiski augstākajā punktā, jāsaprot, ka nekas var zaudēts – īstā cīņa tikai tagad sākas, cēsiniekiem jābūt stipriem un jāpierāda skeptiķu klaniem, ka komanda var spēlēt finālā divus gadus pēc kārtas. Jā, pēdējos gados “Ķekava” ir bijis mūsu neērtākais pretinieks, tomēr pirms divām nedēļām izcīnītais neizšķirts izbraukumā (4:4), kad vēl pusotru minūti pirms beigām cēsinieki bija vadībā ar 4:3, pierāda, ka komanda ir gatava arī šajā pusfinālā parādīt labāko.

Pirmā sērijas līdz divām uzvarām cīņa, kas skaitās “Lekringa” mājas spēle gan nenotiks Cēsīs, jo mums nav florbola standartiem atbilstoša laukuma (40m x 20m). Spēle sestdien plkst.14 risināsies tepat netālajos Limbažos pilsētas sporta hallē, kur uzcelta mūsdienīga halle ar “Lekringam” izdevīgo sintētisko segumu. Lai cēsinieku līdzjutēji varētu nokļūt uz spēli tiek organizēts speciāls bezmaksas autobuss līdzjutējiem, kas fanus aizvedīs un atvedīs no Limbažiem. Lai pieteiktos braucienam, zvaniet Atim Rīsmanim pa tālruni 6366543. Komandai Jūsu atbalsts ir vitāli nepieciešams!

Otrā sērijas spēle notiks jau svētdien Ulbrokā plkst.19, arī tur, ja būs interese, līdzjutēji varēs nokļūt, sīkāka informācija pa augstākminēto tālruni. Atbalstīsim “Lekringu” klātienē!