Florbola pārbaudījums izturēts

Jānis Gabrāns, teksts un foto

Trīs dienas Cēsu jaunajā sporta kompleksā valdīja lielais florbols. Tur risinājās četru nāciju turnīrs junioriem U-19 grupā, kurā piedalījās Latvijas, Čehijas, Šveices un Somijas izlases. Oktobrī Cēsīs un Valmierā risināsies pasaules 3.čempionāts florbolā junioriem (U-19), un aizvadītais turnīrs bija kā galvenais pārbaudījums čempionāta rīkotājiem. Uz turnīru Cēsīs bija ieradies Starptautiskās florbola federācijas spēles noteikumu un sacensību rīkošanas komisijas pārstāvis Martins Johansons, lai pārbaudītu drošības, viesnīcu, ēdināšanas, preses, transporta un citu servisu gatavību pasaules čempionātam.

Kā “Druvai” atzina pasaules čempionāta rīcības komitejas priekšsēdētājs Gints Lazdiņš, gala ziņojumu starptautiskā federācija atsūtīs tuvāko nedēļu laikā, bet mutiski saņemts pozitīvs vērtējums.

“Starptautiskie novērotāji bija apmierināti ar redzēto. Protams, sīkas kļūdiņas bija, tās ir pamanītas, piefiksētas un labojamas. Saprotams, ka trūkst pieredzes pasaules čempionātu rīkošanā, tāpēc vajadzīgi šādi turnīri, lai pieslīpētu visu vajadzīgo. Esam droši, ka pasaules čempionāts Cēsīs būs, jo neatklājās nekas tāds, ko nevarētu novērst. Nelielas bažas varbūt sagādā Valmieras gatavība, jo zāle, kur jānotiek pasaules čempionāta spēlēm, vēl tikai top. Tomēr jebkurā gadījumā atradīsim rezerves variantu, un spēles notiks,” teica G. Lazdiņš.

Pasaules čempionātā Latvijas izlases sastāvā redzēsim arī mūsu rajona florbolistus. Šajā turnīrā izlases sastāvā bija pieteikti seši: Ivars Rancāns, Normunds Vorobjovs, Andris Rodionos no “SK Cēsis/ Lekrings”, kā arī Didzis Stūris, Kristaps Jēkabsons, Juris Lapsiņš no Stalbes “Pārgaujas”.

Latvijas izlases treneris Ainārs Zelčs “Druvai” atzina, ka kāds no viņiem būs arī izlasē, lai gan sastāvs būs skaidrs tikai septembrī. Pagaidām uz 23 vietām ir 38 kandidāti.

“Tagad vairāk cenšos saskatīt negatīvo, un neteikt, ka kāds ir labāks. Jātrenējas ir visiem. “Lekringa” spēlētāju pluss, ka viņi spēlējuši virslīgā, tāpēc spēļu pieredze lielāka. Kopumā redzu, ka izlases kandidātu spēles līmenis progresē, un galvenais, ka viņiem acīs ir tik nepieciešamā uguntiņa,” saka A. Zelčs.

Vasarā Latvijas izlases piedalīsies vēl vairākos turnīros, bet septembrī un oktobrī būs nopietns gatavošanās posms pasaules čempionātam, kurā treneris cer, ka Latvijas izlase rādīs samērā labu sniegumu.

Aizvadīto turnīru Cēsīs pozitīvi vērtē arī pieredzējušais florbolists un komandas “SK Cēsis/ Lekrings” treneris Atis Rīsmanis. Viņš noskatījās visas spēles, un atzina, ka turnīrs bijis interesants.

“Bija interesanti vērot pasaules vadošo florbola valstu sniegumu. Kā trenerim bija vērtīgi redzēt teoriju praksē, katrai komandai bija savas pozitīvās iemaņas. Čehijas izlase parādīja labu komandas spēli, un tāpēc spēja uzveikt gan Šveici gan Somiju. Šveicei bija lieliska spēles disciplīna, ko vajadzētu ievērot arī mūsu spēlētājiem. Somiem ir labi individuālie spēlētāji, arī labas kombinācijas. Latvieši vēl nebija īsti saspēlējušies, jo trenerim jāpārbauda dažādas sastāva kombinācijas. “Lekringa” spēlētāji komandā iejutās labi, un ceru, ka spēs pierādīt savu vietu izlases pamatsastāvā,” teica A. Rīsmanis.

Latvijas izlase turnīrā izcīnīja vienu uzvaru, ar 4;3 pārspējot Čehiju, un piedzīvoja divus zaudējumus 4;9 pret Šveici un 5:11 pret Somiju. N. Vorobjova kontā viena rezultatīva piespēle, bet D. Stūris sargāja mūsu izlases vārtus spēlē pret Šveici.