BNS 20.02.04

Bauskā aiztur viltus spridzinātāju florbola spēles laikā

Policija trešdien Bauskā aizturējusi vīrieti, kurš janvāra nogalē, maldinot policiju par vietējā sporta namā "Mēmele" it kā ievietotu spridzekli, izjauca Latvijas augstākās līgas čempionāta spēli florbolā.
Vīrieti likumsargiem izdevies aizturēt, kad viņš policiju maldinājis atkārtoti, trešdienas rītā likumsargus telefoniski informējot par Bauskas pamatskolā Rīgas ielā 32 it kā ievietotu spridzekli, aģentūrai BNS pastāstīja Bauskas kriminālpolicijas priekšnieks Sergejs Pašukovs.
"Viņš piezvanīja, tāpat kā iepriekšējo reizi, teica, ka ir Jānis Roga, un paziņoja, ka skolā ievietots spridzeklis," stāstīja Pašukovs. "Mēs salīdzinājām abu zvanu ierakstus un konstatējām, ka zvanītājs abos gadījumos bijis viens. Tad viens no mūsu darbiniekiem atpazina zvanītāju, mēs šo vīrieti aizturējām un tiešām izrādījās īstais. Šoreiz jāsaka paldies Dievam, ka viņš piezvanīja vēlreiz, jo pretējā gadījumā mēs vēl ilgi būtu meklējuši zvanītāju ne tur, kur vajag," piebilda Bauskas kriminālpolicijas priekšnieks.
Iepriekš Pašukovs aģentūrai stāstīja, ka pēc pirmā 24.janvārī atskanējušā zvana policija pārliecinājusies, ka Bauskā cilvēks ar šādu vārdu un uzvārdu nedzīvo, toties tāds dzīvo Cēsīs - pilsētā, kuras florbola komanda "Lekrings" viltus draudu zvana laikā sacentās ar vietējo "Bauskas klēti". Tāpēc likumsargiem radušās aizdomas, ka zvanītājs varētu būt vieskomandas līdzjutējs, kurš tā mēģināja novērst savas komandas zaudējumu - draudu zvans policijā atskanēja piecas minūtes pirms spēles beigām, kad vadībā ar 5:4 bija mājinieki.
Taču šī versija nav apstiprinājusies, tāpēc policija šīs lietas izmeklēšanā nonākusi strupceļā, līdz trešdien vīrietis piezvanījis vēlreiz.
Aizturētais 1948.gadā dzimušais Laimonis ievietots policijas īslaicīgās aizturēšanas izolatorā. Pašukovs stāstīja, ka par abiem gadījumiem ierosinātas krimināllietas par huligānismu, taču ar laiku tās plānots pārkvalificēt, piemērojot krimināllikuma pantu par apzināti nepatiesu paziņojumu par sprāgstošas, indīgas, radioaktīvas vai bakterioloģijas vielas vai materiālu vai spridzināšanas ietaises ievietošanu vai novietošanu. Krimināllikums par šo noziegumu paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām.
Turklāt vainīgajam vajadzēs arī atlīdzināt materiālos zaudējumus - viens šāds viltus izsaukums operatīvajiem dienestiem izmaksā aptuveni 4000 latu, taču šajā gadījumā, kad zvani bijuši divi, arī zaudējumu apjoms dubultojas.
Jau vēstīts, ka 24.janvārī telefona zvans policijā atskanēja laikā, kad sporta namā "Mēmele" Bauskā, Uzvaras ielā, notika Latvijas augstākās līgas čempionāta spēle florbolā starp "Bauskas klēts" un Cēsu "Lekringa" komandām.